Wdrożyliśmy AMP Przyspieszone Strony Mobilne od Google – jak to działa w naszym cmsie?

Ruch internetowy przenosi się na smartfony. Dziś, pod koniec 2017 roku, wskaźnik ruchu mobilnego na witrynach naszych Wydawców wynosi już ponad 60% i ciągle rośnie. Wychodząc naprzeciw tym trendom wdrożyliśmy najlepszy dostępny dziś standard obsługi stron www na smartfonach – Accelerated Mobile Pages (AMP) od Google.

W praktyce oznacza to znaczne przyspieszenie działania portali na telefonach i szybsze dostosowywanie widoku serwisów do rozdzielczości różnych urządzeń mobilnych. Z nowej funkcji mogą korzystać użytkownicy wszystkich portali CMC.

<strong>AMP Przyspieszone Strony Mobilne</strong> - Wdrożenie standardu AMP wiąże się z dużymi ograniczeniami technicznymi, które nastręczają wielu problemów webmasterom, jednak korzyści z zapanowania nad technologią są bardzo duże. Wdrożenie AMP nie pozostaje bez wpływu na statystyki. Google preferuje w wynikach wyszukiwania strony przyjazne użytkownikom mobilnym. Już niebawem efekty działania nowego standardu dostrzeżemy w statystykach Google’a – zadowolony użytkownik to mniejszy współczynnik odrzuceń w przypadku odwiedzin serwisu na telefonach oraz rosnąca pozycja w mobilnych wynikach wyszukiwania (pozycje w Google na telefonach).