Marcin Ryński – Prezes CMC moderatorem panelu “Lokalne media” na Welconomy Forum in Toruń 2017

Welconomy Forum in Toruń to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęconych dyskusji i wymianie poglądów na temat szeroko pojętej ekonomii, gospodarki i polityki, a na pewno największa konferencja tego typu w województwie kujawsko – pomorskim. Tegoroczna edycja poświęcona była przyszłości Unii Europejskiej z punktu widzenia współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Swój panel, poświęcony mediom lokalnym, miała również grupa CMC (prowadzący Marcin Ryński) wraz z partnerami. Dziękujemy wszystkim, którzy wysłuchali naszych prelegentów i wzięli udział w dyskusji. Mamy nadzieję, że były to wystąpienia inspirujące do obrania właściwych kierunków w rozwoju regionalnych mediów.

To była już XXIV edycja Welconomy Forum in Toruń 2017. Udział w tak prestiżowej imprezie był dla nas zaszczytem i ogromną przyjemnością. Nasz panel poświęcony był temu, na czym znamy się najlepiej: „Lokalne media w dobie Internetu – szanse i zagrożenia dla Wydawców na zmieniającym się rynku”. Moderatorem spotkania był prezes cmcmedia.pl Marcin Ryński, prelegentami natomiast Maciej Kowalski ze Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, radca prawny Morosław Jasiński, Tomasz Pasiut – reporter TVN24 oraz wydawca ototorun.pl Tomasz Kaczyński.

Nasi prelegenci szczególnie podkreślali największą rewolucję, jaka na naszych oczach dokonuje się w lokalnych mediach. Dziś każdy wydawca powinien liczyć się z koniecznością przeniesienia swojego medialnego przekazu do internetu, to tu współczesny człowiek w pierwszej kolejności szuka informacji, również tej dotyczącej życia jego najbliższego regionu. Prelegenci wyjaśniali, w jaki sposób tworzyć internetowe media lokalne, by mieć dobrą pozycję w internecie, jak najwięcej odbiorców i móc je prowadzić z zyskiem.